sobota, 22 października 2011 07:24
  • rozmiar czcionki zmniejsz rozmiar czcionki zmniejsz rozmiar czcionki zwiększ rozmiar czcionki zwiększ rozmiar czcionki

Dwa źródła objawienia

Drzewo Życia Drzewo Życia
  „Błogosławiony jesteś, Szymonie, synu Jonasz, bo nie ciało i krew objawiły ci to, lecz Ojciec mój, który jest w niebie" (Mat. 16:17).

Chcesz być na bieżąco? Polub nas

 

Oto tutaj, Jezus kontrastuje ze sobą poznanie przez „ciało i krew" z Prawdą, która jest objawiona przez Boga (i oczywiście, Jezus jest Prawdą [Jn 14:6]). Te dwa rodzaje poznania są tak różne jak dzień i noc. Z poznania z ciała i krwi zdobytego dzięki ludzkim, ziemskim materiałom, możemy chlubić się naszą umiejętnością badania, szukania, wnioskowania i decydowania. To jest Drzewo Poznania Dobra i Zła [drzewo z którego Adam i Ewa zjedli].

W przypadku objawienia, nie ma żadnego powodu do pysznienia się, ponieważ objawienie jest po prostu tym, co zostało nam objawione z nieba przez Pana. Nie możemy zapracować na nie, ani zasłużyć. Dodatkowo, nikt z ludzi nie może nam go dać. Źródłem objawienia jest Bóg działający w nas przez Ducha Świętego. To jest drzewo Życia.

 

Chip Brogden

źródło: PoznajPana.pl