piątek, 18 listopada 2011 22:32
  • rozmiar czcionki zmniejsz rozmiar czcionki zmniejsz rozmiar czcionki zwiększ rozmiar czcionki zwiększ rozmiar czcionki

Postawa Sługi

I zaczął umywać uczniom nogi #Jan 13 I zaczął umywać uczniom nogi #Jan 13
Postawa sługi sprawia, że kościół może funkcjonować, ale nie tylko funkcjonować, a i iść do przodu, rozwijać się, rosnąć.

Chcesz być na bieżąco? Polub nas

W Piotra jest napisane, że mamy mieć względem siebie uległość - to nie jest po to, bo chrześcijaństwo taka taka pokojowa religia, tylko w uległości jest ogromna moc do budowania prawdziwych relacji, więzi (jedności) opartych na szczerości, a nie na udawaniu i tolerowaniu, i dlatego właśnie bramy piekła nie zwyciężą kościoła. Jeśli jednak nasza postawa nie jest uległa ("uległa" tzn. postawa sługi, który ma pozycję sługi, a nie króla) to jak to powiedział kiedyś Rick Joyner "jedyną armią która dobija swoich żołnierzy - są chrześcijanie". Bez postawy sługi kościół albo stanie się sektą, albo się rozwali. Czasem pamiętałem tylko to, że "królami jesteście"... Wpadłem w sidła tego, że jestem królem (z władzą i autorytetem), ale zapomniałem, że nie dla braci i sióstr jestem królem, tylko dla diabłów, demonów, zwierzchności w niebie. Jezus nie chciał żeby dla siebie nawzajem w kościele byliśmy królami, Jezus powiedział: "A dla siebie nawzajem wszyscy jesteście braćmi".

 

Roman Horodycki

źródło: facebook.pl

Magazyn