poniedziałek, 07 listopada 2011 22:08
  • rozmiar czcionki zmniejsz rozmiar czcionki zmniejsz rozmiar czcionki zwiększ rozmiar czcionki zwiększ rozmiar czcionki

Duch Święty jest też dla dzieci! - David Walters

Bóg namaszcza najmłodsze pokolenie! Bóg namaszcza najmłodsze pokolenie!
   Teraz rozumiemy, że dzieci "muszą być częścią biznesu swojego Ojca". David Walters zawsze specjalizował się w służbie dzieciom i pomagał im kłaść ich "lepkie paluszki" (tak je określał) na ludzi i oglądać ich uzdrowienie. Coraz więcej dzieci zostaje zachwyconych przez Pana i wraca z objawieniem dla dorosłych (i vice versa). Dzieci wydają się często WIEDZIEĆ od Pana O RZECZACH, które my powinniśmy usłyszeć. Nasze nastawienie musi się zmienić, żebyśmy uświadomili sobie, że my mamy objawienie dla naszych dzieci, ale one też mają objawienie dla nas. - Steve Shultz

Chcesz być na bieżąco? Polub nas

 

Objawienie ma charakter progresywny, więc jeśli stałeś się chrześcijaninem wiele lat temu i ciągle wierzysz dokładnie tak samo, jak wtedy, kiedy się nawróciłeś, to może nie masz zrozumienia czym objawienie.

Ja przyjąłem zbawienie w 1959 roku, ponad 50 lat temu, i chociaż w niektóre rzeczy wierzę tak samo jak wtedy, kiedy po raz pierwszy usłyszałem ewangelię, to jednak wiele aspektów chrześcijaństwa, Kościoła i Pisma widzę inaczej niż wtedy, kiedy uwierzyłem.

Postawa typu: "Przyjąłem zbawienie w (na przykład) kościele baptystycznym, ewangelickim, kalwinistycznym, czy charyzmatycznym i wierzę, we wszystko, czego mnie nauczano, nie mam żadnych wątpliwości, a kiedy umrę, pójdę do nieba baptystycznego, ewangelickiego, kalwinistycznego, czy charyzmatycznego," – dzisiaj nie działa dla większości głodnych chrześcijan. Pan nie objawia całej swojej wiedzy i mądrości tylko jednej grupie, czy osobie. "Kto ma uszy do słuchania, niechaj słucha," powiedział Jezus (Marka 4:9).

Jeśli nie satysfakcjonuje cię twoje chrześcijańskie doświadczenie, to prawdopodobnie spoczął na tobie duch objawienia. Jeśli mówisz: "To nie może być wszystko, musi być coś więcej dla mnie i moich dzieci," to uaktywnił się w tobie duch objawienia.

Paweł powiedział do wierzących w Efezie: "Nie przestaję dziękować za was, wspominając was w moich modlitwach, żeby Bóg naszego Pana Jezusa Chrystusa, Ojciec chwały, dał wam ducha mądrości i objawienia ku poznaniu Jego, żeby oczy waszego zrozumienia zostały oświecone; żebyście mogli poznać jaka jest nadzieja Jego powołania, jakie jest bogactwo Jego dziedzictwa w świętych, jaka jest przewyższająca wielkość Jego mocy wobec nas, którzy wierzymy, według działania Jego potężnej mocy'' (Efezjan 1:16-19, z ang.).

Życie chrześcijańskie jest wspaniałe, potężne, zawiera niezwykłe doświadczenia, a tradycyjne religijne życie ma tendencje do stania się nudnym, monotonnym, wymagającym i restrykcyjnym. Wielu chrześcijan nie wie czym jest ich wspaniałe dziedzictwo, o którym pisał Paweł. W rzeczywistości wielu nawet nie zdaje sobie sprawy, że ono istnieje dla nich już teraz, a nie dopiero wtedy, kiedy pójdą do nieba. Bo Bóg jest Bogiem teraz. Teraz jest dzień zbawienia, który zawiera zaopatrzenie dla całego człowieka w tym życiu i w życiu przyszłym.

On, który nawet własnego Syna nie oszczędził, ale Go za nas wszystkich wydał, jakżeby nie miał z Nim darować nam wszystkiego?—Rzymian 8:32

Większe zawiera w sobie też mniejsze. Jeśli my jako wierzący mamy zaufać Bogu odnośnie naszego wiecznego przeznaczenia, zatem musimy być także w stanie zaufać Mu w aspekcie zaopatrzenia nas we wszystkich naszych doczesnych potrzebach.

Duch Święty jest dla Dzieci Zawsze Bardziej Ekscytujący Niż Zabawa i Gry!

W dniach, w których żyjemy świat oferuje nam wiele atrakcji, zarówno tych właściwych, jak i podejrzanych (szczególnie dla dzieci), i religijni czy tylko wyszkoleni chrześcijanie nie potrafią się oprzeć ofertom tego świata. Nasze dzieci są zalewane zabawą, zabawą i jeszcze raz zabawą. Grami video, filmami, muzyką, gwiazdkami popu i rocka, idolami nastolatków, zawodami sportowymi i grami. Kiedy idą do państwowej szkoły, stają się narażone na niebezpieczeństwo prania mózgu, prowadzonego przez świeckich nauczycieli i ataki ze strony światowych dzieci.

To nie znaczy, że zabawa jest zakazana; mnie sprawia radość pisanie zabawnych książek fantastycznych dla dzieci. Napisałem także wspaniale zilustrowane studium biblijne dla dzieci. Przypowieści mówią nam, że jest czas na wszystko pod słońcem. Często mówię dzieciom przychodzącym do kościoła, że jest czas na zabawę i czas na modlitwę; nie zawsze jest tylko zabawa, więc musimy mieć im do zaoferowania lepszą alternatywę. A co ze spotkaniem z realnością Boga przez moc Ducha Świętego?

Kilka lat temu, kiedy prowadziłem duży obóz dziecięcy z kościoła w Denver, zostały uzdrowione dwie dziewczynki, które urodziły się głuchonieme, stało się to po modlitwie innych dzieci. Kiedy dzieci wróciły z obozu górskiego w sobotę po południu, zostały odebrane z parkingu kościelnego przez swoich rodziców. Rodzice pytali dzieci jak im się podobało rzucanie tomahawkiem, pływanie i gra w piłkę. Dzieci odpowiadały: "To było OK, ale spotkania były niesamowite. Dzieci były uzdrawiane, nawet dwie głuchonieme dziewczynki, a Bóg działał i używał nas. Prosimy, chcielibyśmy być jutro rano na głównym nabożeństwie, ponieważ będzie głosił nasz opiekun, David Walters". Duch Święty jest zawsze bardziej ekscytujący niż zabawa i gry.

Tradycyjny porządek niedzielnych nabożeństw musi ulec zmianie. Nigdy więcej przewidywalnych programów. Głodni wierzący chcą czegoś więcej niż dobrego programu. Kiedy do Jezusa przyszedł Nikodem, Pan powiedział mu nie tylko o tym, że musi się narodzić na nowo, ale poszedł dalej: "Wiatr wieje jak chce, i słyszysz jego dźwięk, ale nie możesz powiedzieć skąd przychodzi i dokąd idzie. Tak jest z każdym, kto się narodził z Ducha" (Jana 3:8).

Jeśli jesteśmy narodzonymi na nowo, wypełnionymi Duchem Świętym chrześcijanami, to powinniśmy być tak wolni i nieprzewidywalni jak wiatr, i kiedy gromadzimy się razem, nasze spotkania też powinny być takie jak wiatr. Co powiesz na świeży wiatr wiejący w twoim kościele w niedzielny poranek, kiedy wszystko może się zdarzyć i każdy może być użyty, ponieważ panuje Duch Święty?

(Strona 1 z 2)