czwartek, 05 stycznia 2012 08:00
  • rozmiar czcionki zmniejsz rozmiar czcionki zmniejsz rozmiar czcionki zwiększ rozmiar czcionki zwiększ rozmiar czcionki

"Wiara Czynna w Miłości" - Bob Jones

Bob Jones Bob Jones fot. blip.tv
  Bo w Chrystusie Jezusie ani obrzezanie, ani nieobrzezanie nic nie znaczy, lecz wiara, która jest czynna w miłości. #Galacjan 5:6

Chcesz być na bieżąco? Polub nas

 

Istnieje miłość tak głęboka, że człowiek jej jeszcze nie zbadał, ale w tym sezonie Ojciec zacznie nas uczyć jak kochać tych, których trudno kochać i tych, którzy nas zdradzili. Nauczymy się jak kochać i przywracać do życia tych, którzy umarli śmiercią naturalną i duchową.

Istnieje wiele sposobów kochania naszego brata i w tym sezonie Ojciec nauczy nas współczującej miłości. Musimy okazywać miłość Jezusa z Krzyża.

Poniżej cytuję to, co Pan Jezus powiedział do mnie, kiedy dawał mi zrozumienie tego, jak wiara jest czynna w miłości.

"Istnieje tak głębokie współczucie, którego człowiek jeszcze nie zrozumiał. Ojciec nauczył Mnie tego w tym dniu, kiedy wisiałem nagi. Chociaż szydzili ze Mnie i na Mnie pluli kiedy byłem na Krzyżu, to Ja patrzyłem na nich z miłością. W miłości Ojca nie ma potępienia, ponieważ jest w niej pełna akceptacja grzeszników. On kocha ich tą miłością swojego Syna, która działała we Mnie tamtego dnia.

"Nie ma większej miłości nad tę, gdy ktoś oddaje swoje życie za brata. To była największa próba Mojej wiary. Żeby chodzić w Bożej wierze musisz ją znać i codziennie ją demonstrować. Zdecyduj, że będziesz kochał całą ludzkość bez względu na jej grzech. Po prostu ich kochaj!Nie możesz odejść od Krzyża. To jest ostateczne ukrzyżowanie ciała. Kochaj Boga, kochaj siebie samego i kochaj brata."

Chociaż Jezus był wyszydzony i opluty podczas ukrzyżowania, odpłacał miłością za ich złe uczynki. Dobrowolnie złożył swoje życie za braci; za całą ludzkość (Jana 10:17-18). To była największa próba wiary Jezusa.

Większej miłości nikt nie ma nad tę, jak gdy kto życie swoje kładzie za przyjaciół swoich. Jana 15:13

Bob i Bonnie Jones

 

źródło: niezatrzymywalna.blog.onet.pl