sobota, 14 stycznia 2012 23:51
  • rozmiar czcionki zmniejsz rozmiar czcionki zmniejsz rozmiar czcionki zwiększ rozmiar czcionki zwiększ rozmiar czcionki

Hit Youtube: "Dlaczego nienawidzę religii, a kocham Jezusa"

Jefferson Bethke Jefferson Bethke
  Filmik "Dlaczego nienawidzę religii, a kocham Jezusa" (Why I hate religion but love Jesus) pojawił się na portalu YouTube 10 stycznia, a już obejrzano go ponad 9 milionów razy. Klip ten wywołał także wiele komentarzy dotyczących istoty wiary.

Chcesz być na bieżąco? Polub nas

Młody ewangelista Jefferson Bethke, w formie rymów mówi o tym, że Jezus nie "równa się" religia.

Bethke twierdzi, że odbył "podróż, by odkryć tę prawdę - różnicę pomiędzy Jezusem a fałszywą religią".

- Co byłoby jeśli powiedziałbym wam, że Jezus przyszedł, by obalić religię? Jeśli religia jest tak wspaniała, to czemu zapoczątkowała tak wiele wojen? Dlaczego buduje ogromne budynki kościelne, a nie potrafi karmić biednych? Religia mówi: "niewolnik". Jezus mówi: "syn". Religia nakłada na ciebie kajdany, ale Jezus daje ci wolność. Religia cię zaślepia, a Jezus sprawia, że widzisz - podkreśla w klipie młody kaznodzieja.

Jefferson Bethke mówi, że spędził lata, "budując fasadę staranności", zachowując się jak kościelny chłopiec, a jednocześnie oglądając pornografię. Jego zdaniem, wielu chrześcijan również przybiera "fałszywą pozę".

- Problem z religią polega na tym, że ona nigdy nie dochodzi do sedna. To tylko zmiana określonych zachowań, długa lista obowiązków - mówi Bethke.

Podkreśla, że "kościół to nie muzem dla dobrych ludzi, a szpital dla rozbitych".

- To oznacza, że nie muszę ukrywać moich niepowodzeń, nie muszę chować mojego grzechu, bo to nie zależy ode mnie, a od Niego" - zaznacza.

Wyjaśnia też, dlaczego zbawienie jest darmowe - przebaczenie należy do Boga i nie jest oparte na "uczynkach, a jedynie na posłuszeństwie Chrystusa".

- Więc, wiecie, ja nienawidzę religii, bo wierzę, że kiedy Jezus zawołał "wykonało się", mówił to na poważnie -  mówi Bethke.

Religia nie prowadzi cię do nieba.

Ewangelista jednocześnie zaznacza, że kocha Kościół i Biblię. Nie jest jednak przekonany czy gdyby Jezus fizycznie przyszedł do jednego ze współczesnych kościołów, zostałby wpuszczony do środka. Przypomina, że religijni ludzie nazywali go niegdyś pijakiem i żarłokiem, jednak Syn Boży nigdy nie popierał własnej sprawiedliwości.

Na końcu klipu wyświetla się werset z Listu do Rzymian rozdział 4, werset 5:

„Gdy zaś kto nie spełnia uczynków, ale wierzy w tego, który usprawiedliwia bezbożnego, wiarę jego poczytuje mu się za sprawiedliwość".

Na portalu YouTube  pod filmikiem z przesłaniem Jeffersona Bethke pojawiły się dziesiątki tysięcy komentarzy. Wśród nich znalazły się między innymi takie, jak te:

"Wielu ludzi porzuciło chrześcijaństwo z powodu religii. Religia nie prowadzi cię do nieba. Sprawia to relacja z Chrystusem i poznanie Go jako Pana i Zbawiciela.

"Kochasz Jezusa, ale nie chodzisz do kościoła? Jezus zgromadzał ludzi w jednym miejscu. W chrześcijaństwie chodzi o społeczność. To nie jest relacja jeden na jeden. Tak jak krzyż ma linię pionową - relację z Bogiem - i linię poziomą - relację z ludźmi".

Jefferson Bethke jest członkiem kościoła Mars Hill Church w mieście St. Auburn w stanie Waszyngton.

Filmik z jego udziałem został wyprodukowany przez CIKProductions, którego właścicielem jest producent muzyki hip-hop Matthew Robertson.

Poniżej zamieszczamy klip "Dlaczego nienawidzę religii, a kocham Jezusa?" z przesłaniem Jeffersona Bethke

 

źródło: chn24.pl