piątek, 15 marca 2013 12:41
  • rozmiar czcionki zmniejsz rozmiar czcionki zmniejsz rozmiar czcionki zwiększ rozmiar czcionki zwiększ rozmiar czcionki

Serial o Biblii hitem w USA!

Takiego sukcesu twórcy serialu "Biblia" kompletnie się nie spodziewali. Pierwszy odcinek obejrzało w amerykańskiej stacji kablowej History Channel aż 13 milionów widzów.

Chcesz być na bieżąco? Polub nas

 Jest to najlepszy wynik w tym roku wśród wszystkich programów rozrywkowych wyemitowanych w Stanach Zjednoczonych przez stacje kablowe, jak i najlepszy rezultat w dziejach kanału History.


 Faraon i jego wojsko w pościgu za Izraelem

Faraon i jego wojsko w pościgu za Izraelem

Pierwszy z odcinków składających się z 2 części, które noszą tytuły "Na początku" i "Exodus”,  trwa dwie godziny. Opowiada on o Adamie i Ewie, arce Noego, Abrahamie i wyjściu Izraela z Egiptu. W Internecie są już dostępne polskie napisy do pierwszego odcinka (link). 8 pozostałych części serialu opowiada najważniejsze historię z starego i nowego Testamentu.


 Abraham składa Bogu Izaaka

Abraham składa Bogu Izaaka

Twórcami serialu są Mark Burnett (producent) i jego żona, aktorka Roma Downey. 

Roma Downey zagrała w serialu matkę Jezusa.

 

Chcieliśmy stworzyć coś wizualnie świeżego, ekscytującego i frapującego. Coś, co spodobałoby się zarówno babciom, jak i dzieciom- mówi aktorka Roma Downey. Co w rzeczy samej jest prawdą. Już od samego początku serial porywa fabułą, a widz często czuje się jakby pierwszy raz poznawał historię bohaterów biblijnych. Twórcy postarali się, by przedstawiać bohaterów jako zwykłych ludzi podążających za bożą wolą, którzy też mają swoje momenty obaw i zwątpień.


 footer 07

Wrogie wojska

Serial "The Bible" nie jest skierowany do osób najmłodszych. Występują w nim sceny przemocy.

 

Niestety nie wiadomo jeszcze, kiedy serial pojawi się w dystrybucji w Polsce. Pozostaje nam cierpliwie czekać. Serial można zamówić w przedsprzedaży na stronie bibleseries.tv w wersji angielskiej (link).


Jezus pośród strażników

Jezus pośród strażników

 

Zobacz zwiastun serialu (po angielsku):

 na podstawie: chnews.pl