7 kwietnia 2012

Proces Jezusa: O tym, jak (ludzka) sprawiedliwość zawiodła

 Jedną z najtragiczniejszych pomyłek chrześcijaństwa w okresie średniowiecza było obwinienie Żydów za ukrzyżowanie Jezusa. Nie można było bardziej wykrzywić rzeczywistości.

To właśnie Żydzi dali nam Jezusa, Biblię i fundamenty leżące u podstaw prawie wszystkiego, co dobre w zachodniej cywilizacji. Zdecydowanie wypełnili proroctwo dane Abrahamowi, że jego potomkowie będą błogosławieństwem dla każdej rodziny na ziemi. To również Żydzi, w możliwie najniezwyklejszy sposób pomogli światu stworzyć najbardziej uczciwy system sądowniczy, jaki można znaleźć na ziemi. Rząd amerykański i jego system prawny istnieje od niespełna dwustu pięćdziesięciu lat. W tym czasie mieliśmy kilka fantastycznych i kilka naprawdę fatalnych administracji i sądów. Nawet najlepsza forma administracji będzie w stanie stworzyć zły rząd, jeżeli znajdą się w nim źli ludzie. Żydowski system sprawiedliwości funkcjonuje na ziemi od prawie czterech tysięcy lat. Można więc przypuszczać, że i w nim istniały złe sądy. Ten artykuł pokazuje jak sąd żydowski pogwałcił wiele ze swych podstawowych zasad, by potępić Jezusa. Tak jak nie byłoby sprawiedliwe osądzić całą historię amerykańską na podstawie działań jednej administracji, tak samo niemądrym byłoby osądzić sprawiedliwość i historię żydowską opierając się na jednym tylko przypadku jej działania, choćby była to najważniejsza sprawa wszechczasów. Jednakże, dzięki temu właśnie błędowi zbawienie przyszło na świat. Była to pomyłka, którą Bóg zaplanował i użył, by pobłogosławić nas wszystkich. Proces ten, owszem, zawiera w sobie znaczącą i ważną nauczkę, ale my wykorzystaliśmy go by winić lud żydowski, poprzez który zostaliśmy tak bardzo pobłogosławieni.

 

Ortodoksyjny Rabin Żydowski

 

Polecamy cały artykuł, w którym rabin tłumaczy jak w kilku miejscach prawo żydowskie zostało złamane podczas procesu Jezusa i jakie były tego rezultaty: PROCES JEZUSA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *