Syn mojego przyjaciela ma papugę o imieniu Danny. Pewnego razu, kiedy ich odwiedziłam, ptak siedząc na ramieniu dzieciaka, zaskrzeczał bardzo głośno. Tak głośno, że rozbolały mnie uszy. Spojrzałam nerwowo na papugę, a następnie na chłopaka.

 

Widząc moje spojrzenie, chłopak powiedział:

“Wszystko w porządku. Ona nie może latać. Brak jej odwagi.” Jego słowa pozostały ze mną przez cały dzień i następny. Uświadomiłam sobie, że wielu wierzących jest jak ta papuga.

Pismo Święte mówi nam, że my jako chrześcijanie, mamy być jak orły. Wznieść się ponad głosy tego świata. Ale co to dokładnie znaczy “Nie bać się? Być odważnym?”

Dobrym przykładem odwagi jest Piotr, kiedy śmiało wyszedł z łodzi. Widział, że Jezus chodząc po wodzie nie był kontrolowany przez ziemską rzeczywistość. I okazało się, że to był naprawdę dobry pomysł, gdy postawił ten pierwszy krok na wodzie.

Poza tym, chodzenie po wodzie jest czymś niezwykłym, a nie tylko codzienną rutyną. Piotr chciał tego doświadczyć.

“Jezu, każ mi przyjść po wodzie do siebie” – powiedział Piotr.

Kiedy Jezus powiedział słowo, Piotr opuścił łódź, to co zna, rozumie i chętnie przeszedł na drugą stronę burty. I nie spodziewał się doświadczyć czegoś innego niż Jezus. Kiedy po raz pierwszy wpadł na pomysł, chodzenia po wodzie, wydawało się mu to na świetny pomysł i zabawę. I jak długo miał oczy skierowane na Jezusa, wszystko było w porządku.

Ale fale wołały: “Spójrz na nas”, a wiatr wołał: “Słuchaj nas”. Biedny Piotr był atakowany przez ziemską rzeczywistość, walczącą o jego uwagę. Spoglądał na Jezusa – było wszystko w porządku, ale gdy spojrzał na te fale, stracił pewność siebie.

Czy ty, podobnie jak Piotr, masz pragnienie w sercu, które wierzysz, że jest od Boga? Być może dał Ci obietnicę, słowo, aby zachęcić Cię do “chodzenia po wodzie” [do czegoś co na ludzki sposób jest niemożliwe]. Być może nawet jesteś posłuszny słowu i zacząłeś “wychodzić z łodzi”, ale “fale i wiatr” rozpraszają twoją uwagę, przerażają Cię.

Problem polega na tym, że kiedy “wiatr” wieje, niesie też ze sobą opinię innych ludzi. Czasem te opinie wydają się głośniejsze niż, to co Bóg do Ciebie mówi.

Więc co trzeba zrobić, by nie bać się “fal”?

Wróć do miejsca, gdzie będziesz sam na sam z Jezusem, i proś Go, aby potwierdził na nowo swoje słowo. Kiedy to zrobi, doda w pakiecie wiarę, która pomoże Ci podążać za jego słowem.

Bądź świadomy, że przyjdą rzeczy, które będą chciały zdjąć twoje oczy z Jezusa i twojej wizji. Tymi rzeczami mogą być dobre intencje lub możliwości, które pojawią się przed twoimi oczami.

Ale DOBRE rzeczy, mogą oddzielić Cię od BOŻYCH rzeczy. Te dobre rzeczy wydają się dla nas pewniejsze, bezpieczniejsze – są najczęściej w zasięgu naszej strefy komfortu. Z drugiej zaś strony, Boże rzeczy mogą wydawać się przerażające, ponieważ nie są nam jeszcze znane. Mogą zabrać Cię w miejsce, które jeszcze nie zostało odkryte przez innych. Aby tam się dotrzeć trzeba zgodzić się porzucić to co znasz, wiesz, rozumiesz jak papuga Danny, aby zacząć “latać”.

Kiedy ponownie masz wizję przed sobą i słowa Pana w swoich uszach, puść to, co wiesz i rozumiesz po ludzku, tak samo jak wszystkie głosy i opinie, i wznieś się w Duchu. Proś Ducha Świętego, by pokazał Ci jak On widzi Ciebie i twoją wizję.

Ci co są dookoła Ciebie mogą nie zauważać, co Bóg włożył w Ciebie. Oni mogą Cię znać bardzo dobrze według ciała [ale nie dostrzegać tego co się dzieje w Duchu]! Ci ludzie nigdy nie będą czerpać z twoich duchowych zasobów, ponieważ nie patrzą jak Bóg patrzy.

Ale są też inne osoby, którzy zobaczą i będą pić wodę Życia z twojej studni. Bóg otworzy drzwi. Nie staraj się udowodnić, że możesz “latać”.

Nie musisz udowodniać, że masz coś od Boga! Orły nie zmagają się i nie machają skrzydłami wokół, by się wznieść. Po prostu je rozkładają i łapią powietrzne w swoje skrzydła, który zabierze ich w wymiar Ducha.

Możesz zrobić tak samo. Odważ się! Niech Bóg ma swoją drogę w twoim życiu. On nauczy Cię latać. Narodziłeś się po to by wznieść się w w wymiar Ducha.

 

Tytuł oryginału: “SOAR LIKE AN EAGLE”

Kathie Walters

 

źródło: kathiewaltersministry.com

 

Zdjęcie: Bądź jak orzeł!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *