A więc bez względu na to, jak wściekli czy sfrustrowani jesteśmy w tym gorącym czasie, stoimy przed wyborem: bądź głupi lub mądry. Do której grupy chcesz należeć?

Sezon świąteczny wypełniony jest jedzeniem, zabawą i – naszą rodziną. Spędzanie budującego czasu z przyjaciółmi i drogimi nam osobami jest częstokroć najwspanialszym elementem tego sezonu. Niestety, wielu z nas ma trudności z dopasowaniem się do dynamiki naszych rodzin. Choć sezon świąteczny ma być czasem pokoju i radości, ta dynamika może zaćmić nastrój świętowania. Pytanie więc brzmi: jak powinniśmy reagować na trudnych członków rodzin?

Biblia jasno mówi — najwyraźniej w Jakuba 3 — że chrześcijanie muszą powściągać swój język (uważać na to, co mówimy, oraz mieć świadomość, że to, co wychodzi z naszych ust może być niszczące).

Ale Jakub nie jest jedynym miejscem w Biblii, gdzie dostajemy radę odnośnie strzeżenia naszych warg — co pomoże nam przetrwać święta. Przysłów 29 również jest przepełnione kluczowymi wersetami. Po pierwsze werset 11 mówi nam: „Głupiec w szale ujawnia całą swoją porywczość, ale mądry umie przynieść pokój” (tłumaczenie z New International Version). A więc bez względu na to, jak wściekli czy sfrustrowani jesteśmy w tym gorącym czasie, stoimy przed wyborem: bądź głupi lub mądry. Do której grupy chcesz należeć?

Rozumiem, że łatwiej się mówi niż coś robi, ale w Przysłów 29:20 jesteśmy przestrzegani przed „mówieniem pochopnie”. W tym wersecie czytamy: „Czy widziałeś nierozważnego przez pośpiech w swoich słowach? Więcej można się spodziewać po głupim niż po nim.”(BW).

I to nie wszystko. Werset 22 mówi: „Człowiek skłonny do gniewu wszczyna zwadę, a porywczy popełnia wiele błędów” (BW). Ostatecznie mamy wybór: pozwolić konfliktom rodzinnym zapanować nad nami — lub też działać w sposób, w jaki Chrystus chciałby, żebyśmy działali. Warto się modlić o to, więc po prostu wszyscy to zróbmy (jeśli nie o siebie i rodzinę, to o kogoś jeszcze).

źródło: charisma magazine

tłumaczenie: otwarteniebo24.pl

Źródło zdjęcia: Tło: Joanna Kosinska (via unsplash.com)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *