Psalmista mówi: „Idę ścieżką Twoich przykazań?: nie staram się znaleźć wymówek, by być nieposłusznym. Po prostu pragnę poznać Twoją wolę. A gdy odkryję Twoją wolę, idę tą ścieżką. Jest w tym nuta gotowości, nuta podekscytowania, która przychodzi właśnie nie z dogadzania sobie, ale z szukania sposobu, by sprawić radość Bogu, z pełnienia Jego woli.

Psalm 119:32

Idę ścieżką Twoich przykazań, ponieważ wypuściłeś moje serce na wolność. (tłumaczenie z NIV)

 

Co to znaczy być wolnym? Czy to znaczy, że robisz, co chcesz, kiedy chcesz? Że odrzucasz cały porządek i wszelkie ograniczenia, że pobłażasz sobie, starasz się dogodzić sobie, robisz, co ci się podoba? Przyjacielu, pozwól, że ci powiem z własnego doświadczenia oraz doświadczenia ludzi, którym doradzałem od czasu do czasu — to nie jest prawdziwa wolność. To niewola. To niewola ulegania własnemu ego i niewola grzechu.

Ale jest rodzaj prawdziwej wolności, która przychodzi, kiedy to Bóg wyzwala nasze serca. Psalmista mówi: „wypuściłeś moje serce na wolność”. Jaki dowód na to podaje? „Idę ścieżką Twoich przykazań”. Kiedy jesteśmy naprawdę uwolnieni przez łaskę Bożą i moc Bożą, nie polega to na dogadzaniu sobie, na spełnianiu siebie, ale na zdolności do działania w posłuszeństwie Bogu, na cieszeniu się ze słuchania Go, na byciu gotowym do natychmiastowego posłuszeństwa, bez ociągania się, bez urazy, lecz w wolności i radości.

Psalmista mówi: „Idę ścieżką Twoich przykazań?: nie staram się znaleźć wymówek, by być nieposłusznym. Po prostu pragnę poznać Twoją wolę. A gdy odkryję Twoją wolę, idę tą ścieżką. Jest w tym nuta gotowości, nuta podekscytowania, która przychodzi właśnie nie z dogadzania sobie, ale z szukania sposobu, by sprawić radość Bogu, z pełnienia Jego woli. Biblia mówi: „Ten, kto wypełnia wolę Bożą, trwa na wieki”.

Źródło: Derek Prince Weekly e-Devotional, 12 listopada 2018, więcej TUTAJ

Tłumaczenie: ekipa otwarteniebo24.pl (Ela Świerczyńska)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *