Większość par małżeńskich powie ci, że nie istnieje coś takiego jak doskonałość. Mogą być szczęśliwi w małżeństwie i mieć pokój z innymi, ale szybko powiedzą, że “doskonałe” małżeństwo jest po prostu niemożliwe. Może zgodzisz się z nimi w oparciu o swoje doświadczenia. Może nawet poradziłeś komuś, żeby zrezygnował z poszukiwania doskonałości, bo taka nie istnieje. Ale to niekoniecznie jest prawdą.

Bóg ma sposób na stworzenie doskonałości. Nie zrozum mnie źle — ta doskonałość może nie być tym, czego oczekujesz i zależeć od okoliczności, może być trudna do osiągnięcia i jeszcze trudniejsza do pozostania w niej.

Ale istnieje biblijna zasada, która jest szczególnie ważna teraz, kiedy świat wydaje się być tak daleki od doskonałości. Ponieważ Bóg jest doskonały (Powt. Prawa 32:4; 2 Samuela 22:31; Psalm 119:96), to z definicji wszystko, co On czyni jest także doskonałe. To znaczy, że ta doskonałość jest osiągalna w twoim życiu, w moim życiu, w naszych kościołach, naszych małżeństwach, w naszych rodzinach. Nie dlatego, że mamy wszystko, czego chcemy i nie mamy żadnych problemów, ale dlatego, że Bóg jest doskonały i On jest tchnieniem twojego życia, więc odnajdziesz swoje życie w Jego doskonałości. Twoje okoliczności mogą się nie zmienić, ale zmieni się twoje spojrzenie na te okoliczności.

Co Zrobił Szatan

Problem polega na tym, że mamy wroga, który chce, żebyśmy żyli jak najdalej od wolności. On chciał tego od samego początku, kiedy zobaczył, że Bóg stworzył dwoje ludzi, którzy byli całkowicie doskonali pod każdym względem. Bóg ukształtował ich swoją ręką. Byli piękni w kształcie i w duchu, i nieśli podobieństwo do Niego w taki sposób, jakiego nie doświadczył nikt poza samym Jezusem. Chodzili w doskonałej jedności z Nim i nieśli Jego autorytet.

Szatan pracował więc nad tym, żeby ich zwieść, i na końcu doprowadzić do tego, że ludzka doskonałość stała się tylko legendą. Śmierć i grzech weszły do tego, co Bóg zaplanował tylko dla siebie, i nie trzeba dodawać, że ziemia i wszystko co na niej jest, zostało zniewolone.

Co Zrobił Bóg

Podczas trwających kilka tysiącleci jawnych rządów szatana ziemia, która kiedyś była doskonała, pokryła się ciemnością i grzechem. Ale przecież był taki dzień, w którym Doskonałość nieba chętnie poddała się takiej samej śmierci i wzięła to, co od początku było Jego; wtedy Doskonały zszedł do piekła, wyciągnął swoją rękę i odebrał to, co Adam i Ewa dali szatanowi w Ogrodzie.

To właśnie Jezus uczynił dla nas. Przyszedł, aby na nowo uczynić nas doskonałymi — i to jest trudne do uwierzenia, ale Mu się udało! W jakiś sposób, pośród naszych upadków On nazywa nas doskonałymi, bez skazy (Pieśń nad Pieśniami 4:7, 6:9), białymi jak śnieg (Izajasz 1:18).

Ale nam trudno w to uwierzyć! Dlaczego? Ponieważ diabeł zrobi wszystko, co może, aby z powrotem panować nad nami (1 Piotr 5:8). Po śmierci i zmartwychwstaniu Jezusa, szatan, który był i jest całkowicie pokonany, oddał się czynieniu tego, co robił na początku — próbom zniszczenia stworzonej przez Boga doskonałości. Zatem z naszej strony wymaga to od nas codziennych decyzji, aby nie wierzyć w to, do czego on nas przekonuje.

Bądź czujny. Diabeł będzie się bawił twoim umysłem. Będzie próbował cię przekonać, że twój grzech jest za duży, aby mógł zostać przykryty krwią Jezusa. Wprowadzi cię w takie przekonanie, że jego droga jest tą jedyną; że zostałeś pokonany; że jesteś brzydki, masz wady i nigdy przenigdy nie będzie takiej możliwości, żeby było tak, jak chce Bóg.

Po latach wierzenia w te kłamstwa potrzeba wojny, żeby uwierzyć w coś przeciwnego. Potrzeba walki, żeby skojarzyć fakty i uświadomić sobie, że Jezus nie poszedł na krzyż na daremno. Boża doskonałość daje nam możliwość zobaczenia siebie i naszego życia tak, jak widzi je niebo — nie bez skazy, ale całkowicie doskonałymi, ponieważ On może uczynić nas doskonałymi.

Doskonałość, o której mówię oznacza, że możemy się przed Nim stawić pokorni i puści, a On może nas napełnić. To oznacza, że odpoczynek w Nim i Jego doskonałości przychodzi i usuwa wszelkie pęknięcia i szczeliny, i nas odnawia. Jak napisałem ostatnio w Coffee Talk, niektórzy z nas mają więcej pęknięć niż inni, ale nie ma takich szczelin, których Boży Duch nie mógłby usunąć. Żarliwe i ustawiczne dążenie do Niego będzie nagrodzone.

W celu świadczenia swoim życiem o Jego doskonałości, musisz zrobić dwie rzeczy. Po pierwsze, zaopatrz się w pokorę i pozbądź się pozorów, i po drugie bądź otwarty na zmianę sposobu myślenia. Reszta, ku Jego ogromnej radości i gorliwości, zależy od Niego. Będziesz zdumiony jak podjęcie tej decyzji zmieni twoje życie.

 

John Paul Jackson

źródło: niezatrzymywalna.blog.onet.pl

 

 

 

Zdjęcie: John Paul Jackson

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *