14 stycznia 2012

Hit Youtube: “Dlaczego nienawidzę religii, a kocham Jezusa”

 Filmik “Dlaczego nienawidzę religii, a kocham Jezusa” (Why I hate religion but love Jesus) pojawił się na portalu YouTube 10 stycznia, a już obejrzano go ponad 9 milionów razy. Klip ten wywołał także wiele komentarzy dotyczących istoty wiary.

Młody ewangelista Jefferson Bethke, w formie rymów mówi o tym, że Jezus nie “równa się” religia.

Bethke twierdzi, że odbył “podróż, by odkryć tę prawdę – różnicę pomiędzy Jezusem a fałszywą religią”.

– Co byłoby jeśli powiedziałbym wam, że Jezus przyszedł, by obalić religię? Jeśli religia jest tak wspaniała, to czemu zapoczątkowała tak wiele wojen? Dlaczego buduje ogromne budynki kościelne, a nie potrafi karmić biednych? Religia mówi: “niewolnik”. Jezus mówi: “syn”. Religia nakłada na ciebie kajdany, ale Jezus daje ci wolność. Religia cię zaślepia, a Jezus sprawia, że widzisz – podkreśla w klipie młody kaznodzieja.

Jefferson Bethke mówi, że spędził lata, “budując fasadę staranności”, zachowując się jak kościelny chłopiec, a jednocześnie oglądając pornografię. Jego zdaniem, wielu chrześcijan również przybiera “fałszywą pozę”.

– Problem z religią polega na tym, że ona nigdy nie dochodzi do sedna. To tylko zmiana określonych zachowań, długa lista obowiązków – mówi Bethke.

Podkreśla, że “kościół to nie muzem dla dobrych ludzi, a szpital dla rozbitych”.

– To oznacza, że nie muszę ukrywać moich niepowodzeń, nie muszę chować mojego grzechu, bo to nie zależy ode mnie, a od Niego” – zaznacza.

Wyjaśnia też, dlaczego zbawienie jest darmowe – przebaczenie należy do Boga i nie jest oparte na “uczynkach, a jedynie na posłuszeństwie Chrystusa”.

– Więc, wiecie, ja nienawidzę religii, bo wierzę, że kiedy Jezus zawołał “wykonało się”, mówił to na poważnie –  mówi Bethke.

{jb_quoteright}Religia nie prowadzi cię do nieba.{/jb_quoteright}

Ewangelista jednocześnie zaznacza, że kocha Kościół i Biblię. Nie jest jednak przekonany czy gdyby Jezus fizycznie przyszedł do jednego ze współczesnych kościołów, zostałby wpuszczony do środka. Przypomina, że religijni ludzie nazywali go niegdyś pijakiem i żarłokiem, jednak Syn Boży nigdy nie popierał własnej sprawiedliwości.

Na końcu klipu wyświetla się werset z Listu do Rzymian rozdział 4, werset 5:

„Gdy zaś kto nie spełnia uczynków, ale wierzy w tego, który usprawiedliwia bezbożnego, wiarę jego poczytuje mu się za sprawiedliwość”.

Na portalu YouTube  pod filmikiem z przesłaniem Jeffersona Bethke pojawiły się dziesiątki tysięcy komentarzy. Wśród nich znalazły się między innymi takie, jak te:

“Wielu ludzi porzuciło chrześcijaństwo z powodu religii. Religia nie prowadzi cię do nieba. Sprawia to relacja z Chrystusem i poznanie Go jako Pana i Zbawiciela.

“Kochasz Jezusa, ale nie chodzisz do kościoła? Jezus zgromadzał ludzi w jednym miejscu. W chrześcijaństwie chodzi o społeczność. To nie jest relacja jeden na jeden. Tak jak krzyż ma linię pionową – relację z Bogiem – i linię poziomą – relację z ludźmi”.

Jefferson Bethke jest członkiem kościoła Mars Hill Church w mieście St. Auburn w stanie Waszyngton.

Filmik z jego udziałem został wyprodukowany przez CIKProductions, którego właścicielem jest producent muzyki hip-hop Matthew Robertson.

Poniżej zamieszczamy klip “Dlaczego nienawidzę religii, a kocham Jezusa?” z przesłaniem Jeffersona Bethke

{youtube}1IAhDGYlpqY{/youtube}

 

źródło: chn24.pl

Zdjęcie: Jefferson Bethke

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *