15 marca 2013

Serial o Biblii hitem w USA!

Takiego sukcesu twórcy serialu “Biblia” kompletnie się nie spodziewali. Pierwszy odcinek obejrzało w amerykańskiej stacji kablowej History Channel aż 13 milionów widzów.

Jest to najlepszy wynik w tym roku wśród wszystkich programów rozrywkowych wyemitowanych w Stanach Zjednoczonych przez stacje kablowe, jak i najlepszy rezultat w dziejach kanału History.

 

 

Faraon i jego wojsko w pościgu za Izraelem

Pierwszy z odcinków składających się z 2 części, które noszą tytuły “Na początku” i “Exodus”,  trwa dwie godziny. Opowiada on o Adamie i Ewie, arce Noego, Abrahamie i wyjściu Izraela z Egiptu. W Internecie są już dostępne polskie napisy do pierwszego odcinka (link). 8 pozostałych części serialu opowiada najważniejsze historię z starego i nowego Testamentu.

 

 

Abraham składa Bogu Izaaka

Twórcami serialu są Mark Burnett (producent) i jego żona, aktorka Roma Downey. 

Roma Downey zagrała w serialu matkę Jezusa.

 

Chcieliśmy stworzyć coś wizualnie świeżego, ekscytującego i frapującego. Coś, co spodobałoby się zarówno babciom, jak i dzieciom- mówi aktorka Roma Downey. Co w rzeczy samej jest prawdą. Już od samego początku serial porywa fabułą, a widz często czuje się jakby pierwszy raz poznawał historię bohaterów biblijnych. Twórcy postarali się, by przedstawiać bohaterów jako zwykłych ludzi podążających za bożą wolą, którzy też mają swoje momenty obaw i zwątpień.

 

 

Wrogie wojska

Serial “The Bible” nie jest skierowany do osób najmłodszych. Występują w nim sceny przemocy.

 

Niestety nie wiadomo jeszcze, kiedy serial pojawi się w dystrybucji w Polsce. Pozostaje nam cierpliwie czekać. Serial można zamówić w przedsprzedaży na stronie bibleseries.tv w wersji angielskiej (link).

 

Jezus pośród strażników

 

Zobacz zwiastun serialu (po angielsku):

na podstawie: chnews.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *