Niewątpliwie słyszeliście już proroctwa o Czerwonych Księżycach, które, jak wielu mówi, wskazują na szybki powrót  Chrystusa, lub że „coś wielkiego ma się stać” na Środkowym Wschodzie.

Jeśli nie, to powiem w skrócie: Czerwony Księżyc to po prostu księżycowe zaćmienie, w czasie którego jest on widoczny w czerwieni a dzieje się tak dlatego, że światło słoneczne przechodzi przez ziemską atmosferę i rzuca czerwony cień na powierzchnię Księżyca.

Wielu chrześcijan jest ostatnio pobudzonych tym, że żydowskie święta Paschy i Namiotów w latach 2014 i 2015 zbiegają się z czterema pełnym krwawymi Księżycami. Niektórzy chcą, abyśmy postrzegali te księżycowe zjawiska jako znak jakoby Bóg robił coś nowego, bądź, że wstrząśnie sprawami na Środkowym Wschodzie.

Oczywiście, ci sami chcą, abyśmy kupili ich książkę na ten temat – na przykład: John Hagee oraz Mark Blitz. Zbadajmy jednak ich argumenty i zobaczmy, czy cokolwiek kryje się w tej przesadnej wrzawie.

Przede wszystkim argument stojący za zasadnością twierdzenia o tym, że krwawe księżyce są znakiem, polega na domniemaniu, że poprzednie przypadki ich wystąpienia dowiodły tego, że są to znaki o historycznym znaczeniu.

Na przykład, autorzy twierdzą zjawisko czterech czerwonych księżyców wystąpiło w czasie Świąt Paschy i Namiotów w 1492 roku, co zbiegło się z wypędzeniem Żydów z Hiszpanii i odkryciu Ameryki przez Kolumba. Następnie taki przypadek miał miejsce w 1948 roku i było to znakiem dotyczących wojny Żydów o niepodległość, a później w 1967 – jako znak przejęcia Starego Miasta Jerozolimy przez izraelską armię.

Brzmi przekonująco? No… nie całkiem.

Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że Żydzi posługują się kalendarzem księżycowym, co oznacza, że ich święta i obchody wypadają w czasie pełni Księżyca. Oznacza to również, że zaćmienia Księżyca – które mają miejsce wyłącznie w czasie jego pełni – nie są zjawiskami rzadkimi w historii Izraela. Zbadamy to dalej bardziej szczegółowo, lecz zaczniemy od tych historycznych wydarzeń w świetle rzeczywistych dowodów.

Zaćmienie Księżyca z 1492 roku nie było „znakiem” wypędzenia Żydów z Hiszpanii. Dlaczego? Ponieważ Trybunał, który nakazał to został ustanowiony 1 października1478 roku, czyli 15 lat wcześniej niż zaćmienie. Trudno to potraktować jako znak ostrzegający, prawda? Poza tym Dekret Alhambra, który oficjalnie nakazał wyrzucenie Żydów z Hiszpanii został wydany w styczniu 1492 roku, czyli około 15 miesięcy przed wystąpieniem tego zaćmienia w tamtym roku.

Zaćmienie z roku 1948 też nie było znakiem wojny Izraela o niepodległość. Dlaczego? Ponieważ wojna zaczęła się 15 maja 1948 roku, a zakończyła w 10 marca 1949. Pierwszy przypadek wystąpienia jednego z czterech zaćmień miał miejsce dopiero kilka miesięcy po zakończeniu tej wojny. Dlaczego Bóg miałby dawać komukolwiek znak dotyczący tego, co już miało miejsce? Z samej definicji nie jest to “znak” od Boga.

Zaćmienia z roku 1967 nie były znakiem zajęcia przez Izrael Starego Miasta Jerozolimy. Dlaczego? Ponieważ miało to miejsce 7 lipca 1967 roku, a zaćmienie 44 dni przed tym dniem i co ważniejsze, nie było widoczne z Jerozolimy. Następne krwawe księżyce pojawiły się 1.5 roku później, czyli, ponownie: po fakcie.

Jak więc to możliwe, że są one „znakiem” czegokolwiek? To jak okrzyk: „Uwaga, samochód!” pół godziny po wypadku. Większość tych księżycowych „znaków” nie jest widoczna z Jerozolimy i/lub miała miejsce długo po “zwiastowanych” wydarzeniach.

Niech będzie to jasne: nic nie może być uważane za „znak od Boga”, jeśli nie zapowiada tego prorok Boży w proroctwie – przed wydarzeniem – a dopiero następnie pojawia się ów znak jako potwierdzenie/dowód.

Pamiętajmy więc, że żadne proroctwo nie poprzedzało tych wydarzeń i nikt nie twierdził wcześniej, że te zaćmienia są dowodem. Na przykład: nikt nie przewidywał wypędzenia Żydów z Hiszpanii zanim to się stało. Tak więc, to, że coś się dzieje, nie może być powodem do tego, że po fakcie zaczynamy rozglądać się za znakami. To tak nie działa.

Oto kolejny punkt: Tetrady (czy pojawienie się czterech kolejny zaćmień Księżyca) są bardzo częstym zjawiskiem. Nie jest to coś osobliwego i tak naprawdę zachodzi ono bardzo często. W ciągu ostatnich 4000 zarejestrowana została ogromna ilość Tetrad (czy krwawych księżyców) i między rokiem 1999, a dniem dzisiejszym było ich 111. Wiecie jakie ważne zdarzenia zachodziły w tym czasie? Żadne. Tetrady przez cały czas pojawiają się na niebie, więc nie są „znakiem” czegokolwiek, co się dzieje na tym świecie.

To tak, jakby wskazywać na migrację kanadyjskich gęsi jako na znak jakieś politycznej zmiany w Chinach. Te dwa zdarzenia nie są powiązane, a jedno z nich (migracja gęsi) odbywa się co roku mniej więcej w tym samym czasie bez względu na to, co dzieje się na politycznej scenie Chin.

W I wieku naszej ery Księżyc pojawił się na czerwono 55 razy, siedmiokrotnie złożyło się to z żydowskimi świętami i nikt w tamtym czasie nie uważał, że jest to znak czegokolwiek ważnego.

Możemy spojrzeć na to z innej perspektywy. Oto kilka bardzo ważnych wydarzeń historycznych w dziejach narodu Izraelskiego, z którymi nie zbiegło się wystąpienie znaku czerwonych księżyców.

Nie było krwawych księżyców w czasie:

1446 BC (Exodus Żydów z Egiptu)

1406 BC (Jozue wkracza do Kananu)

723 BC (10 północnych plemion zostaje zabranych przez Asyryjczyków do niewoli)

587 BC (Juda wydany do niewoli w Babilonie)

538 BC (Cyrus ogłasza powrót Żydów do Kananu)

533 BC (Żydzi zaczynają wracać z Babilonu i przybywają do Jerozolimy)

1-2 BC (Urodził się Jezus)

33 AD (Jezus został ukrzyżowany) *Nastąpiło zaćmienie Słońca, a nie Księżyca

70 AD (Zniszczenie Jerozolimy i świątyni przez Rzymian)

135 AD (Hadrian zmienia nazwę Jerozolimy, zabija wielu Żydów i wypędza resztę)

1943 AD (Hitler zabija 6 milionów Żydów)

Oto jeszcze inne podejście, jeszcze cztery przykłady tego, gdy Tetrady (szereg czterech krwawych księżyców) wypadały w czasie czterech żydowskich dni świątecznych:

162 AD

795 AD

842 AD

860 AD

Zgadnijcie jakie ważne historyczne wydarzenia miały miejsce w tym czasie?

Błąd! Nic się nie stało. To dlatego tacy autorzy jak Hagee i Blitz całkowicie ignorują je, ponieważ nie mogą wskazać niczego, co mogłoby popierać ich fałszywą teorię.

KALENDARZ KSIĘŻYCOWY

Statystycznie rzecz biorąc, ponieważ Pascha i Święto Namiotów zawsze mają miejsce w czasie pełni Księżyca i odbywają się co roku w dwóch różnych miesiącach 15 dnia, to prawdopodobieństwo, że co najmniej jedno z tych dorocznych świąt wypadnie w czasie zaćmienia wynosi 1/6.

W XX wieku 37 z 230 zaćmień miało miejsce w albo w czasie Paschy, albo Święta Namiotów, co jest średnio fascynujące, lecz całkowicie nieistotne dla kogoś interesującego się biblijnym proroctwem.

Tak więc nie traćcie swego czasu i pieniędzy na cokolwiek, co ma związek z tą wrzawą wokół Krwawych Księżyców. Celem tego jest wzbudzanie strachu i odchudzanie portfeli. Nic więcej.

Jezus na pewno wróci, lecz powiedział nam: „Nikt nie zna dnia, ani godziny, nawet aniołowie w niebie, jedynie mój Ojciec” (Mt 24:36).

Co będzie, jeśli WYDARZY się cokolwiek ważnego między obecnym czasem a końcem fazy znaku czterech krwawych księżyców? Cały czas coś się wydarza! Ale podtrzymuję tezę, że jeśli cokolwiek dzieje się na tym świecie, nie można wskazywać na krwawe księżyce jako na jakikolwiek proroczy znak.

Ciesz się z zaćmień Księżyca, rób dobre zdjęcia, podziwiaj Boże stworzenie, lecz nie poddawaj się strachowi i tej wrzawie.

Krwawe księżyce nie oznaczają niczego innego niż Chwałę Boga, jako że Niebiosa głoszą Jego Majestat całą dobę.

źródło: poznajpana.pl

(wprowadzono drobne zmiany korektorskie)

ang. oryginał: tutaj

 

Komentarze

  1. wzbudzanie strachu? Chyba u pogan, ale to paradoksalnie może skłoni ich do pokuty. Chrześcijanie na ten czas, mają słowo od Jezusa – NIE TRWÓŻCIE SIĘ, bo musi się to stać. Nie po to pewne rzeczy są w biblii, byśmy się trwożyli lub budowali sensację ale byśmy po tych znakach, przygotowywali się i OCZEKIWALI Jego przyjścia. Jezus chce, by ci którzy są Jego, wiedzieli kiedy nadchodzi, gdyby nie chciał, byś to wiedział, nie byłoby 24 rozdziału Mateusza. A werset “nikt nie zna dnia ani godziny, tylko Ojciec”, wynika z tradycji żydowskiej, wg której TYLKO Ojciec wiedział, kiedy Jego syn będzie miał ślub z oblubienicą. zatem – Wszystko badajmy, a co szlachetne – zachowujmy! A czy NASA i to co można znaleźć na jej stronach jest szlachetna, to już inna kwestja.

  2. Dziś ( 21-01-2019 ) było takie zjawisko. Szukacie innych znaków? Proszę:
    A o czasach, i o chwilach, bracia! nie potrzebujecie, aby wam pisano. Albowiem sami dostatecznie wiecie, iż on dzień Pański jako złodziej w nocy, tak przyjdzie. Bo gdy mówić będą: Pokój i bezpieczeństwo! tedy na nich nagła zguba przyjdzie, jako ból na niewiastę brzemienną, a nie ujdą.
    1 Tes 5,1–3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *