Baldachim ochronny zaczyna działać, gdy modlimy się [na głos] słowami Psalmu 90:17 i całego Psalmu 91 nad naszą rodziną, przyjaciółmi i partnerami przymierza. Oto sposób, w jaki możemy się modlić:

„A dobroć (po hebrajsku „piękno”) Pana Boga naszego niech będzie nad nami! I wspieraj pracę rąk naszych, wspieraj dzieło rąk naszych! (i rąk mojej żony, i moich dzieci, i moich wnuków, teściów, ciotek i wszystkich innych moich krewnych, przyjaciół i partnerów przymierza).

Kto przebywa w pieczy Najwyższego i w cieniu Wszechmocnego mieszka (ja, moja rodzina i moi przyjaciele), mówi do Pana: Ucieczko moja i Twierdzo, mój Boże, któremu ufam.

(Pan mówi: Ja cię wyzwolę, Pat [zastąp to swoim imieniem]) z sideł myśliwego i od zgubnego słowa. (Ja okryję) cię swymi piórami ([lub] Moimi lotkami, co oznacza, że to miejsce nie jest tylko pod Jego skrzydłami, ale w Nim) i schronisz się (Pat) pod (Moje) skrzydła: (Moja) wierność (wobec ciebie) to puklerz i tarcza.

(Pat, ani twoi bliscy, ani twoja rodzina, ani twoi przyjaciele, ani ty sam) w nocy nie ulękniesz się strachu, ani za dnia – lecącej strzały, ani zarazy, co idzie w mroku, ni moru, co niszczy w południe. Choć tysiąc padnie u twego boku, a dziesięć tysięcy po twojej prawicy: ciebie to nie spotka. Ty ujrzysz na własne oczy: będziesz widział odpłatę daną grzesznikom. (Ponieważ ty, Pat, uczyniłeś Mnie) twoją ucieczką, jako obrońcę wziąłeś sobie Najwyższego.

Niedola nie przystąpi do ciebie (ani do twojej rodziny, ani przyjaciół, ani znajomych), a cios nie spotka twojego namiotu, bo (Ja) swoim aniołom (dałem) rozkaz o tobie, aby cię (i twoich bliskich) strzegli na wszystkich twych drogach. Na rękach będą cię nosili, abyś nie uraził swej stopy o kamień.

Będziesz stąpał po wężach i żmijach, a lwa i smoka będziesz mógł podeptać. Ja wybawię (ciebie Pat, bo przylgnąłeś do Mnie), osłonię (ciebie, ponieważ jesteś Moim synem i znasz Moje imię). (Pat, będziesz) Mnie wzywał, a Ja (cię) wysłucham i będę z (tobą) w utrapieniu, wyzwolę (cię) i sławą obdarzę. Nasycę (cię) długim życiem i ukażę (ci) moje zbawienie.”

Personalizując ten fragment Pisma, ustanawiam biblijny fundament, by chronić mój dom i moją rodzinę, gdziekolwiek się udajemy. Gdy kończę modlić się powyższymi słowami, proszę: „Panie, rozciągnij ochronny baldachim nad moim domem i nad wszystkim, co do mnie należy. Niech ten baldachim rozciąga się poza północne, południowe, wschodnie i zachodnie granice mojej posiadłości. Panie, proszę, byś rozciągnął go aż do nieskończoności (co po grecku oznacza dosłownie «do Jego tronu»). Postaw, proszę, bariery dla wzroku i słuchu [fizycznego i duchowego] wewnątrz i na zewnątrz baldachimu ochronnego i spraw, by one były w pełni skuteczne, tak by wróg nie mógł widzieć, słyszeć ani wiedzieć, co dzieje się wewnątrz mojej posiadłości”.

Potem modlę się: „Teraz, Ojcze, proszę o tarczę ochronną zwróconą do dołu u podwalin miejsca, w którym obecnie mieszkam”. Robię tak, ponieważ nauczyłem się, że wróg może przyjść z głębin ziemi. Wiele osób modli się o krew Chrystusa wokół swoich posiadłości i wznosi kopuły i baldachimy ponad swoimi domami, ale zapominają, że wróg może nadejść z głębin ziemi i przedostać się przez fundamenty domu. Czy wiedziałeś, że w przypadku nieruchomości prawo własności dotyczy granic pionowych posiadłości wyznaczonych od jądra ziemi do przestrzeni nieba ponad posiadłością? (Polskie prawodawstwo ogranicza takie podejście oparte na prawie rzymskim. – przyp. tłum., wersja skrócona). Gdy uświadomisz sobie swoje prawo i ustanowisz ochronę ponad swoją posiadłością, nie dasz wrogowi żadnego przystępu do siebie!

Pewnego razu nauczałem na temat baldachimu ochronnego w Maryville w stanie Waszyngton w Stanach Zjednoczonych. Właśnie skończyłem tłumaczyć, dlaczego kładę tarczę ochronną skierowaną w dół i ustanawiam panowanie Chrystusa nad wszystkim, co znajduje się pod naszymi stopami, gdy usłyszeliśmy walenie dochodzące spod podłogi. Ludzie podnosili nogi w górę i kładli je na krzesełkach – coś próbowało przedostać się przez betonową podłogę! Pomyślałem, że wydarzyło się to w idealnym momencie, żeby pomóc mi zilustrować to, o czym mówiłem. (…)

Potem mówię: „Panie, proszę, rozciągnij tarczę ochronną w fundamentach budynku i połącz ją z baldachimem ochronnym na granicach mojej posiadłości”.

Następnie ogłaszam: „W Księdze Izajasza 32:18 jest napisane: Lud mój mieszkać będzie w stolicy pokoju, w mieszkaniach bezpiecznych, w zacisznych miejscach wypoczynku”. Gwarantuję, że po tych słowach anielscy wojownicy przyjdą i ustawią się w szyku, łącząc swoje tarcze na granicy twojej posiadłości. Gdy wypowiadasz pisane Słowo, od Bożego tronu wychodzą rozkazy do Dowódcy Zastępów, którym jest Jezus Chrystus, a On z kolei przekazuje je aniołom. Teraz masz bezpieczną bazę. I nie ma znaczenia, czy mieszkasz w domu jednorodzinnym, w bloku czy w kamienicy.

źródło: “Fundamenty Nadprzyrodzonego Życia” str. 13-16, Wydawnictwo Dawida, książka do kupienia tutaj

Fragmenty biblijne – adaptacja wydawcy na podstawie Biblii Tysiąclecia.

nawiasy kwadratowe – przypisy redakcji otwarteniebo24.pl

obrazek: kompozycja redakcji, tło: Aaron Smulktis by Unsplash

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *