2 grudnia 2017

Zbuduj swoją tożsamość na relacji z Bogiem Ojcem

Aby obejrzeć w języku polskim, włącz napisy w odtwarzaczu.

 Wiele osób szuka tożsamości w służbie, w tym, co robi. W kontekście tego doświadczenia, które miałeś – czy myślisz, że jeśli ktoś doświadczy tego samego, to straci poczucie, że musi udowadniać swoją wartość poprzez służbę kościelną? Szukając tożsamości w różnych innych miejscach?

– Właśnie między innymi o to chodziło. To doświadczenie nadaje Ci właśnie tożsamość i nie ma to nic wspólnego z tym, co robisz. Mógłbym przestać robić wszystko. Ciągle to czuję. Więc myślę, że szczególnie jeśli staramy się służyć Panu, kochamy Pana i chcemy budować służbę dla Niego – nie naszą służbę, ale chcemy być w Jego służbie – to najważniejsze jest, by nasza tożsamość znajdowała się w Bogu Ojcu. To zmieniło moje życie i zmieniło wszystkie moje pomysły na temat tego, co robić. Bo niektóre sprawy nagle okazały się totalnie nieważne, chociaż wydawały się ważne.
– Jak ktoś może poznać Ojca w taki sposób?
– Mogę tylko mówić na moim przykładzie. Jak mówiłem… kiedy byłem małym dzieciakiem chodziliśmy na wszystkie spotkania w kościele – były już wtedy spotkania dla dzieci i młodzieży – wszyscy mówili: „Jezus Cię kocha!”. Były takie naklejki z hasłem: „Jezus Cię kocha!”. Dla dzieciaków „wow!”. I to też było dobre przesłanie. Jednak w tym czasie odkryłem, że wszyscy mówią „Jezus Cię kocha!”, ale nikt tej miłości nie zna. Nikt nie zna miłości Ojca. Wtedy postanowiłem, że bez względu na to, co mnie ta podróż będzie kosztować, chcę poznać miłość mojego Boga.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *