Wielką prawdą jest fakt, że jesteśmy przemieniani przez to, co uwielbiamy. W Psalmie 115, gdzie Bóg oskarża lud o bałwochwalstwo, mówi:

Ich bożki to srebro i złoto, robota rąk ludzkich. Mają usta, ale nie mówią; oczy mają, ale nie widzą. Mają uszy, ale nie słyszą; nozdrza mają, ale nie czują zapachu. Mają ręce, lecz nie dotykają; nogi mają, ale nie chodzą; gardłem swoim nie wydają głosu. DO NICH SĄ PODOBNI CI, którzy je robią, i każdy, który im ufa.

Psalm 115:5-8 (BT)

Pamiętam, jak kiedyś wołałam do Boga, aby dał mi swoją stwórczą moc. Byłam przekonana, że Jego wolą jest nauczenie nas, jak sprawić, by rzeczy zstępowały z rzeczywistości niewidzialnej do widzialnej. Pojechałam sama modlić się w odosobnieniu w górach Kostaryki. I Bóg powiedział mi: „Uwielbiaj Mnie jako Stwórcę!”.

Tu najpierw skonfrontował mnie odnośnie przekręconego poglądu, jaki miałam na temat niektórych istot Jego stworzenia. W tym czasie bałam się owadów takich jak np. duża, tłusta, czarna, owłosiona ćma. I tak się złożyło, że jadłam obiad, a obok mojego stołu było ogromne okno. Gdy byłam zajęta jedzeniem, podleciała tam jedna czarna ćma i przysiadła za oknem na wysokości moich oczu. Spojrzałem na nią z okropnym obrzydzeniem i powiedziałam sobie: „Jaka jesteś paskudna! Bardziej okropna nie mogłabyś być!”.

W tym momencie usłyszałam niemal namacalny głos Boga, który karcącym tonem powiedział: „Wszystko, co stworzyłem, jest dobre, mądre, piękne i kocham to! Kim ty jesteś, żeby mówić, że to, co Ja stworzyłem, jest paskudne? Może robisz rzeczy lepiej niż Ja? Czy nie jest to mądre, że dałem możliwość kamuflażu skrzydłom ćmy, aby mogły się w ten sposób bronić przed drapieżnikami? Czy nie jest mądre, że włożyłem tłuszcz do ich ciał, aby miały energię do latania w nocy? Czy nie jest mądre i doskonałe wszystko, co Ja uczyniłem? To Ja stworzyłem noc i jej mieszkańców, i nazwałem ich dobrymi, i myślę, że są piękni. Wszystko, co stworzyłem, jest dobre! Ja jestem Panem dnia i Panem nocy. Czujesz obrzydzenie, ponieważ ludzie okryli Moje nocne zwierzęta klątwą, podobnie jak Moje zwierzęta jaskiniowe i Moje ptaki drapieżne. Stworzyłem je swoją mądrością, a one wzdychają i jęczą, aby ujrzeć chwalebne objawienie Moich synów, którzy mają ich wyzwolić Moją mocą”.

Poczułam ból Ojca. Upokarzałam Go przez lata jako Stwórcę, a teraz szukałam Jego stwórczej mocy. Długo płakałam przez swoją arogancję i głupotę. Poprosiłam Go o przebaczenie. Potem zaczęłam Go uwielbiać i czcić jako Stwórcę, jako mądrego i doskonałego Stworzyciela.

Po powrocie do San Jose, stolicy Kostaryki, byłam zobowiązana głosić na konferencji razem z moim pastorem, Ronym Chavesem. Poprosiłam Boga, aby objawił na tym zjeździe swoją stwórczą moc. Podczas gdy uwielbiałyśmy w trakcie jednej z sesji przeznaczonych tylko dla kobiet, zobaczyłam w niebie dwa grube, szorstkie kamienie pełne złota i diamentów, które unosiły się nad nami. Pan powiedział: „Prorokuj, że przechodzą one ze świata duchowego do naturalnego”. Tak też zrobiłam. Nagle cała masa kobiet wybiegła na przód sali, przed scenę, z diamentami w rękach, które w ponadnaturalny sposób się przed nimi utworzyły. Nasza radość była zupełna. U jednej kobiety za każdym razem, gdy zamykała rękę i otwierała ją, tworzył się nowy diament. Ta noc była również niesamowita, ponieważ podczas całego nabożeństwa ludzie podchodzili i wkładali w moje ręce złote klejnoty jako ofiarę. Włożyli w nie tyle złota, że było go wystarczająco dużo, aby wszystko opłacić i podzielić się z resztą głoszących. Halleluja!

Uwielbienie w Duchu i w prawdzie, w języku Ducha i w nowej pieśni przynosi manifestację Boga. Jest to najważniejsza część nabożeństwa, a jest to zarazem część, którą większość kościołów i zgromadzeń pomija. To właśnie w tych chwilach, gdy On mówi, zmienia serca, przychodzą niebiańskie doświadczenia i uzdrowienie. On szuka prawdziwych czcicieli, którzy będą Go czcić w Duchu i w prawdzie. A to przyniesie wielką przemianę.

 

Źródło: „Zasiadając w Okręgach Niebieskich” (znana też pod tytułem: „Posadzeni w Okręgach Niebieskich), książka dostępna na polskiej stronie Any (TUTAJ) oraz w różnych księgarniach chrześcijańskich

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *